«Європейська Солідарність» проти необґрунтованого зростання тарифів для населення

Сьогодні на сесії Львівської міської ради депутати «Європейської Солідарності» звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів для населення. Депутати обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення. Відповідне звернення фракції озвучила депутатка «ЄС» Анастасія Окряк.

«У нових платіжках українці вкотре побачать реальну «турботу та підтримку» від найвищих керманичів держави. Ми депутати Львівської міської ради не можемо стояти осторонь гострих проблем, які хвилюють мешканців нашого краю. Для початку необхідно ліквідувати корумпованість, непрозорість та неефективність чинної влади та провести дієві реформи. Центральні органи влади у першу чергу повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію співвітчизників.

Вважаємо неприпустимими спроби перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і відповідні бюджети. Це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади і місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку».

За словами депутатів, за останні два роки практично зруйновано систему нарахування субсидій для населення для компенсації зростання тарифів. Замість автоматичного нарахування субсидій тим, хто їх потребує, відбувається штучне обмеження можливостей для отримання допомоги. Але навіть попри такі обмеження кошти, передбачені на субсидії, витрачені на 90%. .

На сесії депутати висловили рішучий протест проти необґрунтованого зростання тарифів для населення, вони вимагають від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
«Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обгрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому.
Відмовитись від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних пслуг на органи місцевого самоврядування; врахувати при ухваленні Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів;
Спрямувати не менше 20 мільярдів гривень коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити їх автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує», – йдеться у вимогах звернення фракції «ЄС».