Львівські депутати погодили програму водопостачання в Рудному – Уляна Пак

Під час засідання постійної комісії законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки депутати розглянули проєкт ухвали «Про затвердження Програми забезпечення мешканців смт. Рудно питною водою та послугами централізованого водопостачання та водовідведення на 2021-2025 роки». Голова комісії, депутатка фракції «Європейська Солідарність» Уляна Пак переконана, що згаданий стратегічний документ потрібно було приймати значно раніше.

«Це дуже важливий документ, адже відповідно до цієї ухвали впродовж наступних п’яти років здійснюватимуться роботи із завершення каналізування та водозабезпечення Рудного. Зараз мешканці не мають нормального забезпечення питною водою. Воду у їхні садочки та школи привозять, більше того люди змушені її купувати, адже вода, яка в мережі, непридатна для споживання. Каналізування також не працює. Мережі, які впродовж кількох років будувалися, потребують облаштування каналізаційно-насосної станції. Для того, щоб реалізувати усе те, що вже виконано, величезну роботу здійснила наша депутатка від ЄС Ольга Посипанко. Я впевнена, що без її участі ніякої програми не було би. Дуже сподіваюся, що для завершення усіх напрацюваннь з каналізування та водопостачання Рудного, нам потрібно буде менше часу, аніж заплановано програмою», – розповіла Уляна Пак.

За словами депутатки, комісія також розглянула проєкт ухвали «Про затвердження Плану заходів «Зеленого міста» для м. Львова». Йдеться про напрацювання комплексного документу Інституту міста спільно із міжнародними партнерами ЄБРР.

«Йдеться про усі ті сфери, які допомагають Львову бути «зеленим» містом. Наприклад, нам потрібно збільшувати кількість електротранспорту. Йде мова і про наші мережі, які потреюуть заміни, і про водопостачання. Документ загалом складається з кількох розділів, які стосуються транспорту, питання електронного квитка, модернізації теплоенерго, зменшення втрат води із системи водоканалу, озеленення, захисту парків та скверів. Це дійсно дуже комплексний документ, який визначає основні пріоритети міста на наступні 14 років. Як на мене, це дуже хороший документ, який визначає наші стратегічні цілі на тривалий період. Разом з тим у цьому документі передбачена певна сума зобов’язань, яку місто повинно витратити на реалізацію цієї програми, йдеться про 654 мільйони євро капітальних витрат. Це космічні цифри, станом на зараз мені складно розуміти, звідки ми візьмемо ці кошти. Якщо ми говоримо про цей документ, як про стратегію, то так, він дійсно якісний, над ним працювало багато експертів. Якщо ж ми говоримо про фінансовий бік, то думаю, що ми спершу повинні завершити усі фінансові проекти, які вже розпочаті, і дати нашому бюджету трохи відпочити», – додала Уляна Пак.