Відповідальні всі – Володимир Бернадович

Вчора відбулось онлайн обговорення щодо майбутнього історчної пам’ятки державного значення “Шпихлір” в Дрогобичі.

Темою обговорення було питання: “Наскільки на Вашу думку ця територія та пам’ятка є важливими для Дрогобича чи країни?”

Свою відповідь на це питання дала депутатка фракції Європейської Солідарності у ЛОР та заступниця голови комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської обласної ради Соломія Риботицька.

Відповідь була наступною: «Для країни може й так, але чи для Дрогобича важлива? Занедбалася ця пам’ятка за нашої з вами Незалежності України. Відповідальні всі. Проаналізувавши статті новин різних років в інтернеті, стало зрозуміло…. Чому пропала табличка з пам’ятки, чому розібрали, але бракнуло коштів на дах… чому чотири стіни стали руїнами

І на останній, теперішній сесії Дрогобицької міської ради була загроза віддати добрячий шмат землі історичної частини міста.
Комісія культурної спадщини та туризму від комісії писали звернення, скоріше застереження щодо цієї дії.

Отже, що ми маємо: виділені кошти на співфінансування проєктно-кошторисну документацію для Шпихліру від Львівська Обласна Рада,від Департамент архітектури та містобудування ЛОДА з подякую Анна Герич подані документи на так звану “Велику реставрацію”.

Але, як слушно зауважив Василь Петрик, очільник управління культурної спадщини в департаменті, без впорядкування документів на землю, ніякі обговорення, промоції, фестивалі, конкурси не допоможуть.

Також Соломія Риботицька дала пораду: «писати листи, шукати спеціалістів, щоб викорчувати дерева з пам’ятки. І оскільки пам’ятка державного значення, нехай приїде Президент і знайде табличку пам’ятки, ну а хто відповідає за державне майно?».

«У свою чергу хочемо зазначити, що 5 березня 2021р відбулась сесія у Дрогобицькій міській раді на якій депутати фракцї Європейськоі Солідарності звернулись із зверненням до депутатів усіх фракцій Дрогобицької ТГ про недопущення відчудження землі навколо історичної пам’ятки Шпихлір», – наголосив Голова Дрогобицького партійного осередку Європейської Солідарності Бернадович Володимир.