Проблема екології є актуальною та доволі розповсюдженою

Всі ми постійно скаржимось на екологічні проблеми. Дійсно, на сьогодні проблема екології є актуальною та доволі розповсюдженою.

На сьогодні існує низка найвагоміших проблем нашого краю:

  1. Неякісна вода, але ж організм людини на сімдесят відсотків складається з води, саме з цієї причини вона відіграє одну з найважливіших ролей у житті організму. Однак ми використовуємо воду з поверхневих джерел, а екологічний стан цих вод з кожним роком стає гіршим. Неякісне очищення стоків, недостатнє очищення промислових вод, надмірна насиченість органікою призводить до погіршення якості води.
  2. Забруднення повітря, де традиційно головними забруднювачами залишаються промислові підприємства. Збільшення кількості автомобілів на дорогах спричинило і збільшення шкідливих викидів в атмосферу.
  3. Знищення лісів, де споживче ведення лісового господарства призводить до того, що площа лісових ділянок, уражених шкідниками і хворобами, постійно збільшується. Окрім того відновлення лісів після вирубки не відбувається, або відбувається у незначній кількості.
  4. Побутові відходи – являються не менш серйозною екологічною проблемою, сьогодні можна вважати проблему утилізації і переробки різних відходів.
  5. Чорнобильська катастрофа: сумарна активність радіонуклідів, які вийшли за межі 4 енергоблоку Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року і в наступні дні після аварії, перевищила 300 млн. кюрі. На сьогодні на радіоактивних територіях розміщено понад дві тисячі населених пунктів, в яких мешкає майже півтора мільйони

“Те, що людина зробила з навколишньою природою, вже по своїм масштабам катастрофічно. В результаті вода забруднюється, забруднена і сама атмосфера, знищені мільйони гектарів родючих ґрунтів, ядохімікатами і радіоактивними відходами заражена планета, величезних розмірів досягло обезліснення і опустелювання та багато, багато іншого” – зазначає депутат Буської міської ради від “ЄС”, Оксана Бабінська.

Глобальна проблема екологічного забруднення буде існувати до тих пір, поки все людство не об’єднається для її вирішення, тому що від цього належить майбутнє наступних поколінь. Як говорить древня індійська сентенція: “Природа – це не те, що ми отримали у спадщину від пращурів, а те що ми взяли у позику від нащадків”.