У Львівському районі бракує нових сучасних карет швидкої допомоги

Парк санітарних автомобілів вичерпав свій матеріально-технічний ресурс. Йдеться про численні структурні підрозділи КНП ЛОР ЛОЦ ЕМД МК, про це повідомила голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту, з прав дитини та учасників бойових дій та депутатка “ЄС” у Львівській районній раді Людмила Гера.

“31 березня 2021-го на офіційній сторінці мережі ФБ Львівський Обласний Центр Екстренної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф повідомив про закупівлю 50 автомобілів різних типів швидкої медичної допомоги за кошти від Національної служби здоров’я України відповідно до “ковідного” пакету. А також прогнозована доставка ще 50 автомобілів екстренної медичної допомоги від МОЗ.

Тож пропоную першочергово забезпечити новими санітарними автомобілями екстренної медичної допомоги, що відповідають встановленим стандартам, та оновити автомобільний парк у структурних підрозділах КНП ЛОР ЛОЦ ЕМД МК, які розташовані на території Львівського району”, – зазначила Людмила Гера.

Відповідне депутатське звернення вона адресува в. о. гендиректора КНП ЛОР ЛОЦ ЕМД МК Андрію Васько.

У зверненні йдеться, що, передусім, такого оновлення потребують:

  • Городоцька підстанція екстренної медичної допомоги, включаючи пункт у “Комарно”
  • Жовківська підстанція, включаючи прикордонний пункт екстренної меддопомоги “Рава-Руська” та пункт “Дубляни”
  • Перемишлянська підстанція: пункти екстренної меддопомоги “Перемишляни” та “Бібрка”
  • Пустомитівська підстанція: першочергово пункти екстренної меддопомоги “Пустомити” та “Зимна Вода”, а також “Щирець”, “Чижиків”
  • Пункт екстенної меддопомоги “Кам’янка-Бузька”

“Сподіваюся, що мою пропозицію врахують та підтримають при розподілі нових санітарних автомобілів екстренної меддопомоги. Таким чином мешканці цих громад матимуть рівноцінну можливість отримати доступ до якісної екстренної медичної допомоги”, – додала Людмила Гера.

Зазначимо, що сьогодні Львівщина отримала 10 карет швидкої допомоги від Національної служби здоров’я України. Освята автомобілів відбулася на території Львівського обласного госпіталю ветеранів війни та репресованих ім. Ю. Липи, що у Винниках, йдеться у повідомленні Львівської облради. Ці машини швидкої допомоги класу В на базі «Сitroеn Jumper» передадуть в райони області (пункти екстреної медичної допомоги «Орява», «Старий Самбір», «Буськ») та на станцію екстреної медичної допомоги «Львів».

«Важливо не тільки врятувати життя, а й необхідно забезпечити комфортне перебування пацієнтів у медичних установах і транспортування хворих.

Відтак частина «швидких», які вивільнятимуться і є в доброму стані, будуть відправлені зі Львова обслуговувати віддалені території Львівщини, щоб оновити рухомий склад тамтешніх станцій екстреної медичної допомоги», – підкреслила Ірина Гримак.

У квітні – травні заплановано поставку на Львівщину ще 50 «швидких» від Міністерства охорони здоров’я. Крім того, до липня буде закуплено ще 50 автомобілів швидкої допомоги, з яких 20 – повнопривідні для гірських територій, розповів Андрій Васько.
Як підкреслила очільниця Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця, ці 10 автомобілів – це перша черга поставок від НСЗУ.