ФК “Дубляни” думає про перспективи існування та розвитку на найближчі роки

ГО “ФК Дубляни” створена ще в 2012-му за ініціативи мешканців, офіційно зареєстрована як громадська організація у 2016-му. Упродовж усього часу підтримував та допомагав, в тому числі і фінансово, клубу депутат ЛОР Андрій Дума. Дублянська міськрада торік виділила кошти на інвертар. Але децентралізація внесла свої корективи. Відтак, постало питання подальшого фінансування спортсменів. Про це розповідає співзасновник ГО “ФК Дубляни” Володимир Галушка.

“Команда використовує для занять шкільний стадіон. Так як школа не може повноцінно забезпечити належний стан, ми взяли цю функцію на себе: опікуємося полем, робимо розмітку, стрижемо газон, каткуємо, вносимо добрива, прибираємо трибуни. Це потребує коштів. Ще треба закупити частину інвентарю, зокрема забезпечити команду формою та спортивними костюмами, м’ячів купити”, – розповідає пан Володимир. Хоча торік вдалося закупити багато необхідного, все ж деякі речі є розхідними: м’ячі, гетри, заморозка, воротарські рукавиці.

Відповідно до ухвали Львівської міськради від 25 квітня 2021-го №362 “Про затвердження Програми надання фінансової підтримки громадським організаціям на закупівлю спортивної форми та спортивного інвентарю на 2021-2023 роки” розпочинається прийом заявок на участь у конкурсі надання фінансової підтримки на закупівлю спортивної форми та спортивного інвентарю.

“Аби отримати допомогу з бюджету міста, плануємо взяти участь в цьому конкурсі, – розповідає Олександра Андрес, депутатка “ЄС” у Львівській районній раді, – Сьогодні з Володимиром Галушкою та Андрієм Думою зустрілися з Антоном Нікуліним, начальником управління спорту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Розповіли про клуб та проблеми, які нині постали перед громадською організацією, та попросили допомоги. Антон Нікулін розказав про всі можливі програми, в яких варто взяти участь. Обіцяв всіляко допомогати в подальшому».

ФК “Дубляни” також потребує свого майданчика для футбольних занять. «Ще однією проблемою є те, що шкільний стадіон не зовсім годиться для гри. Ось вчора завдяки Роману Демчині, депутату ЛОР, вдалося дістати каток, але в ідеалі для гри у футбол потрібно стадіон зі штучним покриттям. Для цього необхідно знайти відповідну земельну ділянку», – додає пані Олександра.

Йдеться про землю під майданчик для тренувань в будь-яку пору року і погоду. Саме для цього і потрібне поле з покриттям. Його можна буде використовувати для тренування і підготовки майбутніх поколінь.

Зі слів Володимира Галушка, шкільний стадіон не зовсім годиться для гри. “Стадіон “Шкільний” потребує реконтрукції трибун (лавки встановлюємо власним коштом), заміни газону (в теплу пору він висихає,бо відсутній полив). Свого часу стадіон розширили і привели до стандартів, але “постраждали” бігові доріжки. Тому є питання також в можливості залучення коштів для повної реконструкції і огородження поля. Немає роздягалок, душових і приміщення для суддів, для зберігання інвентарю. Наявність футбольного поля “Шкільний” дозволяє нам брати участь у районних змаганнях, для більших цілей потрібно розвивати інфраструктуру існуючої арени, йти на компроміси для залучення стадіону університету або створення нового повноцінного майданчика”, – зазначає співроззмовник. .

І додає, що є декілька варіантів територій для облаштування стадіону. Одна знаходиться у власності Львівського національного аграрного університету. Друга – неподалік центру Дублян – колишній стадіон, земля комунальна, але стадіон поріс деревами. І третя – у двох кілометрах від центру міста. За детальним планом там передбачено майданчик, але нині там людські городи.

“Планів у нас багато. Сподіваємось, Львівська міська рада в цих питаннях нам посприяє, оскільки самі точно не впораємось”, – каже Олександра Андрес.