На Пластовій зафіксовано перевищення рівня аміаку в повітрі – Анастасія Окряк

У Львові під час замірів рівня забруднення атмосферного повітря за адресою Пластова, 13, де в мерії планують будувати сміттєпереробний комплекс, виявили відхилення від норми. Про це розповідає депутатка «Європейської Солідарності», секретар комісії екології, природокористування та енергозбереження Анастасія Окряк.

Аби цілком розуміти ситуацію, її наслідки для довкілля та для здоров’я населення, львів’яни вимагають, аби влада зініціювала проведення СЕО – стратегічної екологічної оцінки.

«Львів’яни повинні знати в яких екологічних умовах вони живуть. Аміак – це сильно діюча отруйна речовина, яка має сильну токсичну дію на організм людини. Для міської влади Львова повинно бути пріоритетним життя та здоров‘я громадян. Якщо стратегічна екологічна оцінка не буде проведена найближчим часом, то це змушує думати, що владі є що приховувати», – розповідає депутатка «Європейської Солідарності» Анастасія Окряк.

Заміри здійснюються приладом для вимірювання якості повітря. Дані з приладу виводяться на сайт ЛКП «Зелене місто», таким чином люди мають змогу спостерігати за ними у режимі онлайн.

Нагадаємо, в середині грудня противники будівництва сміттєпереробного заводу на Пластовій в черговий раз протестували. Позицію місцевих жителів підтримали деякі депутати міськради, вони закликали Андрія Садового знайти альтернативу земельній ділянці на вул. Пластовій, 13 для будівництва сміттєпереробного заводу.

Фракція “Європейська Солідарність” у Львівській міськраді наголосила, що лише за умови згоди мешканців можна будувати завод на неконфліктній ділянці. Втім мер запевнив, що майбутній комплекс буде екологічно чистим об’єктом. Водночас жодні фактичні роботи по вул. Пластовій не розпочалися, а міський голова щоразу називає різні дати старту цього проекту.