На Комплексну програму підтримки галузі охорони здоров’я понад 557 млн грн

На Комплексну програму підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області на 2021-2025 роки всього скерували понад 557 млн грн. “Європейська Солідарність підтримала програму.

“За” проголосували 67 депутатів. Зокрема кошти виділили на забезпечення медикаментами, витратними матеріалами дітей з невиліковними хворобами, що перебувають під наглядом мобільного хоспісу та на придбання медичного обладнання для хоспісу.

Важливо, що 1,5 млн грн скерували на забезпечення продуктами лікувального харчування важкохворих дітей (орфанні захворювання).

Мобільний хоспіс – це доступна цілорічна й цілодобова, кваліфікована, медико-психологічна, соціально-матеріальна допомога пацієнтам та їхнім родинам.

Станом на 31 грудня 2020 року під опікою відділення «Мобільний хоспіс для дітей», в домашніх умовах перебуває 71 дитина з різними вродженими та набутими патологіями, 12 із яких потребують допоміжної штучної вентиляції легень, 9 дітей мають спеціальну систему для харчування – встановлену гастростому. Медична апаратура (апарати штучної вентиляції легень, портативні відсмоктувачі, концентратори кисню) та розхідний матеріал будуть використовуватися для підтримки життєдіяльності дітей, яким надається хоспісна допомога в домашніх умовах (амбулаторно).

Ще 4750,0 тис грн передбачили на забезпечення дітей, хворих на онкологічні й онкогематологічні захворювання, препаратами хіміотерапії та терапії супроводу, а також розхідними матеріалами, необхідними при проведенні програмної хіміо – та радіотерапії.

Онкологічні та онкогематологічні захворювання є рідкісною злоякісною нозологією в дитячому віці, яка без належного лікування завершується летально. Ці хвороби належать до найважчих патологій у дітей із поширеністю 10 – 15 випадків на 100 тисяч дитячого населення щорічно. Результати лікування онкопатології в дітей цілковито залежать від чіткого дотримання програм поліхіміотерапії, а також терапії супроводу до якої належать антибактерійні та протигрибкові середники, ростові фактори, довенний імуноглобулін тощо.
У ЗСДМЦ є позитивний досвід лікування дітей онкологічного й онкогематологічного профілю. Понад 800 дітей одужали та повернулися до повноцінного життя.

На оснащення закладів охорони здоров’я, закладів вищої освіти, які перебувають у власності Львівської обласної ради та в галузевому управлінні департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, у програмі передбачено 50650,0 тис грн. На сьогодні медичне обладнання для діагностики та лікування хвороб, що використовується в закладах охорони здоров’я в середньому морально й фізично застаріло на 80–85%, значна його частина вичерпала свій технічний ресурс і термін експлуатації.

В області гостро стоїть питання щодо оновлення наявної медичної техніки шляхом придбання сучасного високоспеціалізованого медичного обладнання, зокрема, рентгендіагностичного, лабораторного, хірургічного, апаратів ультразвукової діагностики, обладнання для надання інтенсивної терапії, наркозно-дихальної апаратури, обладнання для забезпечення комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії, спеціалізованого медичного автотранспорту, реанімобілів тощо.

Також на заходи з підтримки закладів охорони здоров’я, у тому числі й закладів, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, викликану коронавірусом SARS-CoV-2 передбачили 438049,0.

Виділення фінансового ресурсу дозволить забезпечити закладам охорони здоров’я фінансову підтримку з бюджетів різних рівнів для забезпечення виплати працівникам закладів заробітної плати з нарахуваннями, придбання медикаментів, розхідних матеріалів та виробів медичного призначення, продуктів харчування, предметів та матеріалів, оплату різного роду послуг, в тому числі із поточних ремонтів обладнання, медичної техніки та приміщень, виплати пільгових пенсій та допомог працівникам, оплату спожитих закладами енергоносіїв та комунальних послуг, придбання закладами охорони здоров’я матеріальних цінностей та проведення ними робіт капітального характеру.

Варто зазначити , що під час засідання комісії голова фракції «Європейська Солідарність» Олег Дуда запропонував передбачити в Комплексній програмі підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області на 2021 – 2025 роки можливість закупівлі імунобіологічних препаратів та витратних матеріалів для проведення вакцинації від COVID-19.