Синютка: 9 тисяч гривень “винен” кожен львів’янин за кредитами, які взяла влада міста

Найбільша проблема фінансової політики сьогоднішньої влади – вона зазирнула у гаманці львів’ян і тепер кожен з нас винен понад 9 тисяч гривень за кредитним зобов’язанням міста.

Про це у пресклубі “Львів”, під час пресконференції повідомив народний депутат та кандидат у мери міста Львова від фракції “Європейська Солідарність” Олег Синютка.

“Бюджет міста формується з податків, які сплачують мешканці міста. Станом на 26 вересня 2020 року заборгованість міста складає 5 мільярдів 400 мільйонів гривень, а якщо додати відсотки за використання цих коштів то борг зростає до 6 мільярдів 770 мільйонів гривень. Кошти у борг бере міська влада, а віддавати їх буде кожен львів’янин”, – сказав Олег Синютка.

За словами Олега Синютки, основна проблема полягає у тому, що 84% кредитних зобов’язань складають запозичення у валюті і з девальвацією української гривні сума боргу збільшуватиметься. Окрім цього, кошти надавалися у кредит під 6-7%, при тому, що більшість європейських міст запозичують гроші під 2-3%.

Олег Синютка вважає, що основною місією для місцевої влади є залучення інвестицій у економіку Львова, оскільки без цього доходи міста не зростатимуть, а інфраструктура міста не розвиватиметься, а також грамотне налагодження боргової політики, яка відповідатиме інтересам львів’ян.

“Будучи заступником міського голови я вимагав зваженої кредитної та боргової політики і станом на 1 січня 2015 року, боргові зобов’язання Львова були 784 мільйони гривень. За останні 5 років борг міста збільшився у 8 разів. Чиновники повинні відповісти за таке бездумне використання коштів та обкрадання людей. Для цього я ініціюватиму громадську комісію з аудиту та фінансів, а також перевірку боргової та фінансової політики міста”, – підсумував Олег Синютка.