Атака на українську мову

В останній пленарний тиждень літа Верховна Рада збирається розглянути контроверсійний закон депутата «Слуги народу», який змінить статус української, як основної мови навчального процесу.

Депутати «Європейської солідарності» б’ють на сполох – законопроект скандального представника монобільшості Максима Бужанського пропонує скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою.

Також, в разі ухвалення пропозицій, скасовується перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання. Фактично, йдеться про тотальну русифікацію української освіти, яка на думку народного депутата Володимира В’ятровича лише нашкодить учням.

“Нащадки “валуєвих” роблять все, щоб нищити українську мову.
Цього тижня вони хочуть поставити на порядок денний Верховної Ради питання про припинення навчання українською мовою. Тому всі, кому дорога рідна мова, повинні зібратися і не допустити цього.” – Олег Синютка.

“Розквіт української мови після століть тотальної русифікації – це місія, яку нам належить звершити. Повага до прав людей, які говорять російською та іншими мовами – це теж важливо. Це європейська практика, якої ми неухильно дотримуємось і будемо дотримуватись Люди доволі швидко переконаються, що новий закон на це жодним чином не зазіхає. Міфи про утиски російської мови в Україні живуть виключно в фейках російської пропаганди. Питання мови стає визначальним для Кремля в якості виправдання власної агресії і територіальних претензій до сусідів. Тому депутати «Європейської Солідарності» закликають патріотичні сили протистояти спробам русифікації української освіти та спробам переглянути закон про мову. – Петро Порошенко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*