Інтелігенція Львова заявила, що на виборах Президента України підтримує Петра Порошенка

Представники інтелігенції Львова сьогодні, 31 січня, під час прес-конференції озвучили своє звернення до українців і розповіли кого з кандидатів вони підтримають на Президентських виборах, які відбудуться у березні 2019 року.

Звернення від імені народних депутатів, науковців та представників творчих Спілок і громадських об’єднань озвучив політик, народний депутат України 6-ти скликань, учасник дисидентського руху в УРСР Ярослав Кендзьор.

dsc_4715_9d13d

Він зазначив, що з єдиною позицією виступили люди, які прожили складне життя, радянські репресії та переслідування, але у своєму доробку мають праці, які стосуються української державності.

«Прикро, але в Україні досі є люди, які проливають сльози за страшною імперією СРСР. У Путіна також є великі сподівання на президентські вибори в Україні. Ми ризикуємо втратити те, що зроблено за чотири роки. Тому ми вирішили зробити звернення до українського суспільства», – заявив Ярослав Кендзьор.

У цьому зверненні вони закликають людей проголосувати на виборах за чинного Президента України – Петра Порошенка.

«Єдиним кандидатом, який здатен протистояти російській загрозі в Україні є Петро Порошенко», – наголосив Ярослав Кендзьор.

Він додав, що під зверненням вже підписалося багато представників інтелігенції і кількість прихильників зростає.

Своєю чергою поет і прозаїк, політв’язень Ігор Калинець зазначив, що висловлює свою думку як митець, а не політичний діяч.

dsc_4729_9d13d

«Для України Петро Порошенко – це єдиний порятунок. Не знаю політика, який міг би замінити його на цій посаді. Москва зараз згідна на будь-кого, але не на нього», – сказав Ігор Калинець.

Він додав, що на сьогодні свої кандидатури висувають націоналісти і йому близькі ці погляди, але він звернувся до них з проханням заради України підтримати Порошенка на виборах.

«Звертаюся до Руслана Кошулинського і всіх націоналістів, щоб вони відступили і не відбирали голосів. Навпаки, підтримали Петра Порошенка заради України», – сказав Ігор Калинець.

Він також додав, що йому соромно за тих, хто готовий віддати свої голоси за коміка Володимира Зеленського.

«Це ганьба, що на посаду висувається цей актор, який не уявляє нічого про ситуацію, яка є. Соромно жити в країні, де такі люди йдуть і президенти і є ті, хто їх підтримує. Невже за таку країну ми свого часу боролися? Василь Стус та інші репресовані не зрозуміли б народ, який голосує за блазня», – сказав Ігор Калинець.

На підтримку Петра Порошенка виступили також політик, народний депутат, заслужений діяч мистецтв України Михайло Косів та український політик, народний депутат України, доктор економічних наук та член партії ВО «Батьківщина» Степан Давимука.

Текст звернення:

Збережемо Україну!

Ми, народні депутати, науковці, представники творчих Спілок та громадських об’єднань, на долю котрих випала щаслива, але й важка місія відновлювати Українську державу, звертаємося до співвітчизників у доленосний для України час.

У цьому році, ми, Українці, складатимемо найвідповідальніший іспит на національну зрілість. Це президентські вибори. У кремлівського ординця Путіна на це свої сподівання. Йото надихає перемога у 2010 р., коли наша безвідповідальність, популізм і демагогія псевдопатріотів, подарували Москві Януковича.

Мало хто згадує тодішнє звернення до українців Дмитра Медвєдєва. Він закликав: якщо хочемо “відновити дружбу наших народів, яку зруйнував націоналіст, фашист В. Ющенко, голосуймо за будь-кого, тільки не за нього”. Нас тоді не насторожила ненависть московських верховодів до українського Президента. Свідома нація мала би зробити всупереч бажанню Кремля. Але…. злегковажили.

Красномовним є ще один факт: коли у другий тур пробилися Янукович і Тимошенко жодного натяку з Москви щодо підтримки Януковича не пролунало. У Кремлі піднімали келихи за перемогу. Їх влаштовували обидва кандидати.

Ця легковажність коштує Україні дуже дорого: розстріляна Небесна Сотня, неоголошена війна Московії проти України, анексія Криму, окупація частини Донбасу, тисячі смертей на фронті.

Нинішній московський сценарій точнісінько такий же. Путін ненавидить Порошенка ще більше, ніж Ющенка. Адже зусиллями сьогоднішнього Президента України гасло “Геть від Москви” стає реальністю. Щодень Україна все ближче і ближче до Європи. Факти зримі і незаперечні: асоціація з ЄС, безвіз, наближеність до НАТО, світова антипутінська коаліція на підтримку України, відроджені Збройні Сили й забезпечення найсучаснішими видами зброї. Та найболючіший удар по Московії – Томос УПЦ. Москва шаленіє від люті і ненависті. І чекає зміни керівництва нашої держави.

Для реалізації плану Москви на президентські вибори вирушило кілька десятків претендентів. Серед них відверта і прихована московська агентура, «патріоти», які впродовж п’яти років війни Московії проти України не сказали на адресу Кремля і його господаря жодного гострого слова, зникали з сесійної зали, коли голосувалися антимосковські закони. Буде великий загін сірих статистів, які звідкись дістануть 2,5 млн. грн, необхідних для реєстрації, але не мають жодного шансу на пристойний результат. Ця масовка виконуватиме роль технічних кандидатів для розпорошення голосів виборців. Будуть і достойні кандидати, але їхній успіх на цьогорічних виборах малоймовірний. Голосування за них – це підтримка сценарію Путіна.

Виходячи зі свого життєвого та політичного досвіду, з усією відповідальністю стверджуємо: фактично єдиним кандидатом, який здатний протистояти загрозі втрати України, є чинний Президент Петро Порошенко.

Не станемо заперечувати: багато наших співгромадян можуть мати до нього чимало критичних зауважень стосовно темпів боротьби з корупцією, подальшої реформи судової системи, ліквідації вульгарного олігархату. Здається, найдошкульніший докір можна висловити щодо окремих персонажів, які з корисливих міркувань «присмокталися» до державних структур і викликають негативне ставлення у суспільстві. Але… З цим треба і можна боротися. Якщо збережемо Державу.

Шановні співвітчизники! Взиваємо до Вас не з якоїсь кон’юнктури чи вигоди для себе. Ми пам’ятаємо, які жертви були принесені за нашу Свободу і Державу. Тому злегковажити у виборі Глави Держави, Верховного Головнокомандувача її Збройних Сил, голови Ради національної безпеки і оборони не маємо права. Подумаймо, хто ці життєдайні для Держави (особливо в умовах війни) функції може виконувати краще і ефективніше, аніж Порошенко?

Особливе прохання і надія на людей віруючих. Глави двох національних Українських Церков – УПЦ й УГКЦ – публічно заявляють, що без посередництва, наполегливості, мудрості нинішнього Президента України такого Божого дива, як Томос, ми ще не скоро побачили 6. Але ж бо процес об’єднання усіх християнських Церков в Україні тільки почався. Хто може бути кращим посередником у цьому історичному процесі, яким починається нова епоха в духовній сутності України.

Не хочеться вірити, що хтось із патріотичної частини української спільноти свідомо чи підсвідомо посприяє Путіну. Від нашої мудрості і рішучості саме у цей час залежить остаточний розрив з Москвою, впорядкування нашого Українського дому.

Думаймо про Україну!

Джерело: Гал-інфо.