Катерина Кеньо: Завдання на цей рік – успішно реалізувати реформу децентралізації

За 5 місяців 2017 року надходження власних доходів місцевих бюджетів 366-ти ОТГ в Україні склали 3,2 млд грн, що більше майже у два рази порівняно із тим самим періодом 2016 року. Про реформу децентралізації і утворення громад ідеться на Форумі місцевого розвитку у Трускавці

img_3952

Керівник фракції БПП “Солідарність” у Львівській обласній раді Катерина Кеньо розповідає, що у 2016 році більшість утворених громад покращили інфраструктуру, розробили програми розвитку підприємництва (Тростянецька громада Львівської області), перейшли на альтернативну енергетику (Іллінівська громада Донецької області) чи розвинули кооперативні рухи (Березівська громада Сумської області). «Дуже показово, що у цьому році бюджети вже утворених ОТГ показали хорошу динаміку і зросли на 30% з розрахунку на одного мешканця. Зростання доходів має послужити хорошим стимулом до об’єднання інших територіальних громад, бо всі хочуть самостійно вирішувати свої місцеві проблеми, жити краще, отримувати якісніші послуги від держави і почуватися впевненіше у завтрішньому дні», – підкреслила Катерина Кеньо.

За даними міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України найменш залежними від державного бюджету є ОТГ, у яких кількість населення становить понад 15 тис осіб та громади з населенням по 10-15 тис осіб. Саме середні та великі громади є незалежними від дотацій з державного бюджету. Вийняток становлять громади, на територіях яких розташовані суб’єкти підприємницької діяльності з високим рівнем платоспроможності.