Уляна Пак: Відкритістю можна попередити зловживання

Відтепер у навчальних закладах міста Львова на дошках оголошень буде розміщена інформація про фінансові надходження із коштів міського бюджету та залучених благодійних коштів на ремонти і інші видатки. Такі заходи інформування будуть вжиті завдяки наказу Управління освіти Львівської міської ради у відповідь на депутатське звернення депутата міської ради від фракції БПП «Солідарність» Уляни Пак 

zvernennya1 zvernennya2

«Ні для кого не є секретом, що в усіх дошкільних та шкільних навчальних закладах батьки дітей здають кошти на ремонт, побутову хімію для прибирання, меблі, іграшки і таке інше. Частина збору є доволі вмотивованою, проте, не завжди. Кожен навчальний заклад отримує значну суму з міського бюджету», – розповіла Уляна Пак.
Щоб зробити фінансову політику цих закладів прозорішою, а також попередити можливі зловживання, інформація про всі надходження і звіт про витрати будуть оперативно висвітлюватися на дошках оголошень.

У наказі управління ідеться про те, що керівники навчальних закладів повинні висвітлювати копії затверджених кошторисів, помісячних планів використання бюджетних коштів. Заборонити незаконний збір коштів та матеріальних цінностей, забезпечити прийом благодійних внесків виключно на добровільній основі. До 5 числа місяця, наступного за звітним, публічно інформувати громадськість і педагогічні колективи про надходження і використання коштів – йдеться у документі наказу.