Роман Матис про реформу децентралізації влади: «Ми зобов’язані формувати сильні тили»

Сьогодні у Львівському прес-клубі відбулись публічні дебати на тему «Якою буде влада після децентралізації?» Участь у дискусії від партії «Блок Петра Порошенка Солідарність» взяв кандидат у депутати до Львівської обласної ради по округу №1 у місті Львові – Роман Матис.

У своєму виступі він зазначив, що процес децентралізації влади, який розпочався в Україні, є важливим і декларує бажання передати владу на місцях у руки громадам: «Основним базовим утворенням буде громада, яка буде займатися вирішенням питань, які пов’язані з її життєдіяльністю, базовими потребами, починаючи від вирішення питань незаконних забудов і закінчуючи встановленням місцевих податків. У підсумку це дасть можливість регіонам конкурувати між собою у питаннях залучення інвесторів, бізнесу, створення нових робочих місць».

Він також зазначив, що сьогодні є багато критиків реформи з децентралізації через військові дії на Сході країни, однак, на думку Романа Матиса, така ситуація навпаки стимулюватиме реформаторів впроваджувати зміни швидко і якісно. Щодо призначення префектів, він аргументував свою думку так : «В цілому цивілізованому світі префект не пов’язаний з місцевим політикумом, не має персональних інтересів, не має впливу на бюджетні процеси. Натомість є ерудованою кадровою особою, яку кожні три роки змінюють. Таким чином ми уникаємо корумпованості такого державного чиновника».

На запитання експерта Олега Процика «Чи громади розуміють, які повноваження їм передають і чи готові вони брати на себе відповідальність за владу?» , Роман Матис зазначив, що робота з громадами проводиться не дуже ефективно, але цей процес лише розпочався і триватиме далі. Найбільшим позитивом реформи децентралізації він вважає «фінансову децентралізацію» і можливість конкуренції регіонів: « Зніметься питання який регіон кого годує в Україні. Ми зможемо самі розпоряджатися, починаючи від регіону і закінчуючи територіальною громадою, як нам жити і що робити з тими грошима чи можливостями, які ми маємо».

Переглянути відео дебатів можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=TuWZeH7-7cU