У Львові відкрили меморіальну дошку жертвам катувань у “Тюрмі на Лонцького”

Сьогодні голова Львівської територіальної організації партії «Солідарність» Блок Петра Порошенка Тарас Ситник відвідав урочисту подію – відкриття пам’ятної дошки на місці майбутнього меморіального комплексу жертвам тоталітарних режимів у музеї «Тюрма на Лонцького».

У заході взяв участь голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко. Саме він доклав чимало зусиль для того, щоб колишня в’язниця перетворилася на музей, де відвідувачі на власні очі зможуть побачити місця, де колись були закатовані та вбиті тисячі людей і осягнути масштаби свавілля тоталітарних режимів. В. Наливайченко підкреслив, що такі катівні створювались по всій Україні для придушення визвольного руху, який виступав проти поневолення, і саме ця боротьба дозволила нам зрозуміти ким є українці, а також додав: «Сьогодні ця боротьба продовжується, але знищити Україну не вдасться, бо такі місця як «Тюрма на Лонцького» у наших серцях».

Під патронатом та за сприяння президента, В. Наливайченко передав меру міста А.Садовому акт на землю, на якій знаходиться в’язниця і пообіцяв в подальшому сприяти створенню меморіального комплексу. На заході виступили також мер міста А. Садовий, герой України і народний депутат Ю. Шухевич та голова обласної адміністрації О. Синютка. Усі вони в своїх промовах віддали шану тим, хто загинув у стінах «Тюрми на Лонцького», а також наголосили, що боротьба за Україну ще не закінчена і триває сьогодні.

лонцького2 лонцького3

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*