Політичні партії треба фінансувати з державного бюджету

З такою ініціативою 5 червня у Львівському прес-клубі виступили громадські організації і запропонували концепцію змін чинного законодавства щодо фінансування партій і виборчих кампаній відповідно до міжнародних стандартів.

Експерти пропонують запровадити державне фінансування партій уже з 2016 року із правом отримання коштів політичними силами у двох формах; щорічно у міжвиборчий період і у формі відшкодування витрат на здійснення передвиборчої агітації під час виборів народних депутатів.

Пропонують також надавати кошти політичним партіям, що недобрали 1% до подолання прохідного бар’єру. Сума коштів,які повинна отримувати партія буде визначатися у відповідності до кількості мандатів, що має партія у парламенті. Максимальна сума отримання грошей не повинна перевищувати 100 тис. розмірів мінімальної заробітної плати станом на день відкриття рахунку виборчого фонду. Громадяни, які бажають долучитися до фінансування політичної партії також зможуть це зробити, внісши кошти на партійний рахунок. Не вважатимуться фінансуванням нематеріальні активи, надання переваг, сприяння тощо.

До дискусії долучився і голова Львівської територіальної організації партії «Солідарність» Блок Петра Порошенка Тарас Ситник. За його словами – «державне фінансування політичних партій ефективна і успішна практика країн Європейського Союзу і впровадження такої моделі вирішує одночасно два важливі питання; дає можливість політичним силам уникнути нарікань з боку виборців про незрозумілі джерела надходження коштів і робить однакові умови й гідну конкуренцію для тих, хто бажає займатися політикою серйозно і надовго».

За організації міжнародної фундації виборчих систем, представляли дану концепцію Денис Ковриженко, радник з юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем та Наталія Балюк, координатор програм Міжнародної фундації виборчих систем.

Під час дискусії також обговорили питання шляхів зменшення залежності партій і кандидатів на виборах від приватного фінансування; підвищення прозорості фінансування партій та передвиборної агітації, упровадження ефективного контролю за фінансуванням партій і передвиборної агітації; посилення відповідальності за порушення у сфері фінансування партій і виборчих кампаній.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*