“ЄС” ВИМАГАЄ ВІД ОФІСУ ПРЕЗИДЕНТА ДАТИ ПОВНУ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ДОМОВЛЕНОСТІ ЄРМАКА З КОЗАКОМ У МІНСЬК

Ця підгрупа розглядає питання модальності майбутніх можливих регіональних виборів і амністії, зазначила Ірина Геращенко

Вчора у Мінську на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі за участі керівника Офісу президента України Андрія Єрмака і заступника керівника Адміністрації президента РФ Дмитра Козака сторони домовилися про створення якогось нового “консультативного органу” з терористичними угрупованнями з ОРДЛО, однак українське суспільство про це знову дізнається з російських пропагандистських засобів масової інформації. Про це написала співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко на фейсбук.

“Хотілося б почути від влади і безпосередніх учасників переговорів у Мінську більш розгорнуту інформацію про консультативну раду, яку домовилися створити на Тристоронній контактній групі в рамках політичної підгрупи. Ця підгрупа розглядає питання модальності майбутніх, можливих регіональних виборів і амністії”, – зазначила Ірина Геращенко.

“Очевидно, що єдині консультації, які тут важливі – з ВР, яка має приймати відповідне законодавство. І з українським суспільством, враховуючи чутливість теми”, – підкреслила депутатка.

Водночас вона зауважила: “З ким і на яку тему збираються проводити ці консультації в рамках ради? З РФ?”.

Ірина Геращенко заявила, що подібні консультації є неприйнятними для України.

“Це виключено, й будь-де розцінюватиметься як грубе втручання у внутрішні справи України. Давайте тоді проконсультуємо Держдуми щодо дикості їх змін до Конституції про обнуління термінів Путіна”, – підкреслила вона.

За її словами, якщо такі консультації будуть проводитись з представниками тимчасово окупованих окремих районів Донбасу, тоді це буде реалізацією багаторічного сценарію Кремля.

“Кремль шантажував і підштовхував Київ до неприпустимих прямих переговорів з так званими “республіками”, легітимізація “республік”, їх “влад”, і це підтвердження наративу Москви про “внутрішній громадянський конфлікт”, – зазначила співголова фракції.

“Очевидно, ці домовленості потребують роз’яснення і широкого інформування, яке зараз не отримують ЗМІ, суспільство та й самі парламентарі”, – зауважила депутатка.

Ірина Геращенко відзначила важливість досягнутих домовленостей і просування в темі звільнення заручників.

“Але більше непокоїть, що на фоні загострення на фронті про це в підсумковому комюніке – жодного слова. Навпаки – готуються нові ділянки для розведення. Також ні слова, що невиконані всі рішення грудневої Нормандської зустрічі: ні про дату припинення вогню, ні про сталий “режим тиші”, – підкреслила співголова фракції.

“Насторожує та радість, з якою так звані “міністри” “рєспублік” кричать про домовленість про прямі переговори з Києвом у рамках спеціальної ради. І те, що знову українське суспільство і ЗМІ дізнаються про домовленості в Мінську спочатку з російських пропагандистських ЗМІ, й тільки за кілька годин з’являється скупий реліз від України”, – додала вона.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*